BLOG

 Wróć

17 maja 2023

Programowanie ekranu oraz baterii 

Pamiętacie czasy gdy wymiana baterii to była 10 sekundowa robota? Wystarczyło zdjąć plastikowe plecki wyciągnąć starą baterię i wsunąć nową, zamknąć klapkę i po robocie, niestety te czasy już minęły co więcej coraz bardziej i bardziej utrudnia nam się wymianę tak podstawowych zużywalnych komponentów jak bateria do tego stopnia że obecnie nie jesteśmy w stanie tego zrobić bez specjalnej spawarki... Tak spawarki ale o tym zaraz, obecnie apple przypisuje wszystkie komponenty urządzenia do danego urządzenia za pomocą numeru seryjnego, co to znaczy? To znaczy że gdy na własną rękę wymienimy np baterię to będą nas nawiedzać komunikaty o nieoryginalnej części, jest to tak kuriozalne że jeśli nawet otworzymy dwa oryginalne iPhone i poprzekładamy oryginalne komponenty pomiędzy nimi iPhone dalej będzie nas ostrzeliwać informacjami o nie oryginalnych częściach nawet jeśli są one w 100% oryginalne. 

 

 

Wspomniałem o spawarce prawda? No to obecnie istnieje jedna możliwości obejścia tego komicznego problemu w przypadku baterii:


Jest to wycięcie oryginalnej płytki monitorującej baterię z oryginalnej baterii oraz punktowe przyspawanie jej do nowego ogniwa oraz sklejenie tak by była ona bezpieczna w użytku, gdy to zrobimy moglibyśmy podłączyć nowe ogniwo z starą płytką do programatora by zresetować na nim cykle tak by telefon widział że bateria jest nowa, problem jest w tym że baterie of iphone xs do obecnych nie obsługują zapisu danych przez co używa się specjalną płytkę którą wsuwa się w szparę pomiędzy nową nieoryginalną baterią a bokiem płyty głównej, dane z starej baterii szczytuje się a następnie programuje się je na wyżej wymienioną płytkę. Następnie trzeba podłączyć do telefonu nieoryginalną baterię (z nieoryginalną płytką) by wymusić komunikat o nieoryginalnej części na urządzeniu, po czym ostatecznie możemy zamontować nowe ogniwo. Trochę zagmatwane nie prawda ? Obecnie wymiana baterii tą techniką jest niesamowicie czasochłonna ponieważ wymaga niesamowicie precyzyjnego spawania oraz programowania no i dodatkowo drogiej płytki do programowania która jest jednorazowego użytku...

 

 

 

Jak sprawa wygląda z ekranami oraz Face ID?

Tutaj niestety sprawy się jeszcze bardziej komplikują ponieważ by przeprogramować ekran potrzebne jest fizyczne wylutowanie czipu z numerem seryjnym z ekranu i przylutowanie go do nowego ekranu, jest to zbyt ryzykowna operacja by była opłacalna, bowiem większość ekranów uszkadza się od temperatury używanej podczas lutowania tego czipu. A co z Face ID ? No niestety sprawa wygląda tak samo jak z ekranem, jedyna różnica jest taka że podczas wymiany komunikat nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu tego komponentu, w przypadku Face ID oprócz komunikatu całkowicie zostaje wyłączona funkcji Face ID. W związku z tym jesteśmy w stanie podjąć się ryzyka przelutowania czipu Face ID do nowego sensora (stary czujnik musi być oryginalnym czujnikiem który został przypisany do teleofnu).

W ekranie jesteśmy za to w stanie przeprogramować moduł True Tone jeśli stary ekran jest ekranem oryginalnym.

 

 

 

Czy komunikat w czymś przeszkadza?

Niekoniecznie, komunikat ten wyświetla się bardzo sporadycznie na ekranie głównym, widnieje za to permanentnie w ustawieniach urządzenia, ale czy przeszkadza w normalnym użytkowaniu urządzenia ? Absolutnie nie, urządzenie dalej będzie funkcjonować tak jak powinno, w przypadku baterii zniknie nam tylko wskaźnik zużycia, w przypadku ekranu opcja True Tone może zniknąć ale jeśli ekran został przeprogramowany True Tone powinien dalej normalnie funkcjonować, i ostatecznie jeśli pokazuje się komunikat błędem Face ID to mamy większy problem bo o ile moduł aparatu może dalej normalnie funkcjonować to skaner twarzy będzie odmawiać uruchomienia.

 

 

W iSwap dołożymy największych starań by żaden komunikat się nie ukazywał ale niestety bardzo często zależy to od łask Apple i ich sposobów na utrudnianie nam napraw tak by klient zapłacił dwukrotność ceny napraw u nich. 

 

Jeśli możemy ci z czymś pomóc nie wstydź się i skontaktuj się z nami.

 

Najnowsze posty

NA SKRÓTY

GODZINY OTWARCIA

8:00-17:00

 

8:00-17:00

 

8:00-17:00

 

8:00-17:00

 

8:00-17:00

 

10:00 - 15:00

 

Nieczynne

Poniedziałek 

 

Wtorek

 

Środa 

 

Czwartek

 

Piątek

 

Sobota 

 

Niedziela

 

KONTAKT

Dominik Cekliniak "iSwap"

 Łosie 86A

 38-312 Łosie

 NIP: 7382170146

 

tel. +48 574 656 767

kontaktiswap@gmail.com